Czasoumilacze

Co to jest czasoumilacz? To sygnał, który słyszą osoby starające się z nami połączyć – nie jest to jednak zwykłe, tradycyjne „bip”, ale jakiś specjalny utwór muzyczny, który można ściągnąć z biblioteki Play. Nie musi to być koniecznie piosenka, ale może to być także muzyka z Twoim imieniem, czy z jakąś wiadomością, np. „Telefon za chwilę zostanie odebrany”. Odtwarzanie muzyki kończy się w momencie, kiedy odbierzesz telefon.

Każdy operator sieci komórkowych inaczej nazywa tę usługę i w Play nosi ona nazwę „Muzyka na czekanie”.

Jak aktywować tę usługę? Aktywacja jest bardzo prosta – wystarczy wpisać kod *111*19*1#, a usługa zostanie włączona. Na początku w Play automatycznie zostaje wybrany utwór „Drum’n Bass”, jeśli chcesz go zmienić to wystarczy, że kupisz inny utwór. Możesz to zrobić przez WAP, SMS lub WWW (żeby wysłuchać utwory TOP wpisz kod *133*1#).

Zakup utworów:

WAP – należy z telefonu wejść na Playnet (wap.playmobile.pl), następnie wybrać „Muzyka na czekanie”, wybrać utwór i go kupić.
WWW – należy przez Internet wejść na Playnet, następnie wybrać „Muzyka na czekanie”, wejść do katalogu z utworami, wybrać jeden z nich i go kupić.
SMS – należy przez Internet wejść na Playnet, następnie wybrać z katalogu z utworami jeden z nich – tam będzie podany kod, ten kod należy wysłać sms’em na numer 333 (koszt jak za zwykły sms).

Istnieje kilka możliwości, aby wyłączyć usługę „Muzyka na czekanie”:

Kod – wpisując i zatwierdzając kod *111*19*2#.
SMS – wysyłając sms o treści NIE na numer 300.
WWW – wchodząc do Play24, a następnie w zakładkach Usługi klikając „wyłącz Muzykę na czekanie”.

Ile to kosztuje? Aktywacja 2 zł, a dodatkowo opłata za usługę raz na miesiąc kolejne 2 zł, każdorazowa zamiana utworu wiąże się z ponowną opłatą 2 zł.

Warto wiedzieć, że z usługi „Muzyka na czekanie” można korzystać również w roamingu w Play, nie ponosząc w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów.